مبل راحتی شیک برای خانه کوچک

در زندگی امروزی، با افزایش آپارتمان نشینی، بسیاری از خانه ها می توانند کوچک باشند و فضای کافی برای قرار دادن مبلمان نداشته باشند. در این مقاله به انواع چیدمان ها می پردازیم و راه حل هایی را به شما نشان می دهیم تا فضا و مبل را برای یک خانه کوچک بزرگتر مناسب کنید.

مبلمان را حول یک نقطه کانونی بچینید.
اگر اتاق نشیمن شما کوچک است، مبلمان را حول یک نقطه کانونی بچینید. نقطه کانونی می تواند تلویزیون، شومینه، پنجره یا حتی تزئینات دیوار باشد تا به عنوان مرکز توجه و توجه در اتاق عمل کند. اشیاء را در یک دایره در اطراف یا مستقیماً در مقابل نقطه کانونی بچینید تا دید واضحی به شما بدهد.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

چیدمان اشتباه مبل در خانه های کوچک.
ممکن است فکر کنید که اگر فضای نشیمن را خالی بگذارید، می توانید اتاق نشیمن را بزرگتر نشان دهید، اما در واقع کاملا برعکس است. مبل ها و صندلی ها را از دیوارها دور کنید و با جمع آوری وسایل در وسط اتاق، فضایی دنج ایجاد کنید.

مناسب برای مبل های کوچک

به طراحی خانه های کوچک توجه کنید.
در تصویر زیر یک اتاق نشیمن کوچک را مشاهده می کنید که دارای چندین ترفند طراحی برای رسیدن به ظاهری مرتب و باز است. میز شیشه ای با بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن فضای بیشتری ایجاد می کند، در حالی که تقریباً هیچ فضای بصری را اشغال نمی کند، به این معنی که از نظر ما اتاق درهم به نظر نمی رسد. صندلی ها متناسب با دکور هستند، کوسن ها و چراغ های رومیزی در دو طرف اتاق جلوه ای ساده و زیبا ایجاد می کنند.

مبل راحتی برای فضاهای کوچک

برای مطالعه و آشنایی با 10 سبک مبلمان به این قسمت مراجعه کنید.
به وزن بصری مبلمان خانه کوچک توجه کنید.
علاوه بر اندازه واقعی مبلمان، به وزن ظاهری آن نیز توجه کنید.مبلمان با رنگ های تیره به نظر ما نسبت به مبلمان با رنگ های روشن فضای بیشتری را اشغال می کند. اگر خانه شما کوچک است سعی کنید چیزی جلوی شومینه قرار ندهید زیرا اگر این کار را انجام دهید فضای شما کوچکتر می شود. یک میز قهوه کوچک با روکش مرمر نیز فضای بصری بسیار کمی را مصرف می کند.

تعمیر مبل برای یک خانه کوچک.

از طیف رنگ طبیعی در خانه های کوچک استفاده کنید
در یک اتاق نشیمن کوچک، یکی از بهترین راه ها برای ایجاد توهم فضای بیشتر، استفاده از رنگ های متنوع است. چشم می تواند آزادانه در طیف وسیعی از رنگ ها حرکت کند، به این معنی که اگر از رنگ های مختلف استفاده کنید، تنوع رنگ چشم ها تحت تاثیر قرار می گیرد و بنابراین فضا بازتر احساس می شود. برای دیوارهای بزرگ و مبلمان، رنگ سفید، کرم، برنزه یا خاکستری را انتخاب کنید تا فضا بزرگتر به نظر برسد.

برای یک خانه کوچک چه مبلمانی بخریم؟

انتخاب رنگ مبلمان در دکوراسیون بسیار مهم است، برای مطالعه این مطلب به قسمت مورد نظر بروید.
مبلمان را دوباره در آشپزخانه قرار دهید.
وقتی یک اتاق نشیمن کوچک فضای آشپزخانه یا اتاق ناهارخوری را تقسیم می کند، خانه شما حتی کوچکتر می شود. می توانید مبل را در پشت آشپزخانه قرار دهید تا به جدا شدن این دو مکان کمک کند. یک راهرو در کنار یا جلوی مبل ایجاد کنید.

دکور خانه کوچک

به سقف و کف اتاق توجه کنید.
یک اتاق فراتر از ابعاد افقی آن است. کاری کنید که چشم ها بیشتر روی سقف یا کف اتاق متمرکز شوند و با ایجاد چیدمانی کوچک فضا را متنوع کنید. در این اتاق کوچک مکملی اضافه کنید تا توجه را به بقیه مبلمان جلب کند و کوچک به نظر نرسد.

مبل برای یک خانه کوچک

مبل مناسب خانه کوچک خود را انتخاب کنید
مبلمان را در مقیاسی انتخاب کنید که مناسب اتاق و افرادی باشد که از آن استفاده می کنند.در چیدمان مبلمان اتاق نشیمن کوچک، چند صندلی می توانند فضای بهتری نسبت به یک مبل بزرگ ایجاد کنند. طراحی خاص این صندلی ها باعث می شود اتاق کوچک شلوغ نباشد.

روش صحیح تزئین خانه های کوچک

خانه های کم ارتفاع را روشن کنید
برای بزرگ‌تر کردن یک اتاق کوچک، سعی کنید از تمام نور موجود استفاده کنید. می توانید از رنگ های روشن استفاده کنید که با انعکاس نور، روشنایی اتاق را افزایش می دهند. یک دکوراسیون ساده ایجاد کنید و از پوشاندن پنجره ها با لایه های سنگین پارچه خودداری کنید. مبلمان را نزدیک پنجره بچینید تا به بهترین نحو از این جلوه لذت ببرید.

دکور خانه کوچک

رنگ های روشن بپوشید
رنگ های روشن را انتخاب کنید. این اتاق نشیمن کوچک به لطف دیوارهای سفید، تودوزی و مبلمان با رنگ های روشن، فضا را محدود یا مبهم نمی کند. رنگ سفید عناصر اتاق را به هم متصل می کند در حالی که آبی تضاد واضحی ایجاد می کند.

طراحی خانه کوچک

می توانید مقاله نحوه صحیح قرار دادن کوسن با مبل را مطالعه کنید.
از یک میز چوبی همرنگ با کف استفاده کنید.
برای یک اتاق نشیمن کوچک، یک میز قهوه خوری بزرگ و یک فرش را در نظر بگیرید. در این فضا، قرارگیری صندلی ها فضایی دنج را ایجاد کرده است که از آشپزخانه و غذاخوری جدا شده است. شاید پرکردن فضای کف با میز قهوه ای رنگ چندان برای افراد جذاب نباشد، اما توصیه می شود به جای استفاده از وسایل کوچک زیاد برای آن فضاها از چند اکسسوری بزرگ استفاده کنید.

دکوراسیون منزل و اتاق های کوچک.

مبلمان چند منظوره
مبلمان چند منظوره به شما کمک می کند از فضاهای کوچک استفاده کنید. وقتی سینی را به پف عثمانی اضافه می کنید، می توانید سطح صافی برای لیوان های نوشیدنی یا گلدان گل ایجاد کنید.و حتی وقتی مهمان به خانه شما می آیند، جایی برای نشستن وجود دارد!

مبلمان چند منظوره

از نیمی از بازی استفاده کنید
برای نشیمن های کوچک می توانید از نیم ست استفاده کنید. در این تصویر، چند صندلی در ابتدای فضای اتاق نشیمن قرار دارند تا وقتی مهمانان از در عبور می کنند، به جای روبرو شدن با یک مبل سه نفره بزرگ، بتوانند در فضای راهرو حرکت کنند. از طریق مبلمان فردی و نشستن. پس به نحوه سازماندهی آن دقت کنید.

مدل مبل برای اتاق کوچک

هنگام انتخاب مبل مناسب برای خانه کوچک خود خلاق باشید
به دنبال گزینه های خلاقانه ای باشید که می توانند فضا را به حداکثر برسانند. به عنوان مثال، طاقچه، پنجره یا یک مبلمان توکار می تواند جایگزین مبل سنتی شود. به جای یک میز بزرگ، چند میز کناری کوچک همسان را در وسط اتاق نشیمن قرار دهید. مبلمان باریک را به جای وسایل سنگین و مجلل انتخاب کنید.

مدل مبل راحتی خیلی شیک

مبل شیک و کوچک.

مبلمان ویژه بدون پشتی برای خانه های کوچک
این قطعه مبلمان بدون اشغال فضای اضافی، حداکثر کارایی را به اتاق نشیمن می آورد. در کنار این مبلمان می توانید از کمد دیواری نیز استفاده کنید. این نوع کمد دارای مخزن مخفی و طبقات باز است که فضا را بزرگتر نشان می دهد.

چگونه یک خانه را بزرگتر نشان دهیم

بنابراین در این مقاله دیدیم که لازم نیست از یک ست کامل مبلمان فقط در خانه های کوچک استفاده کنید. می توان از نیم ست ها و حتی تک تک مبلمان ها برای دکور جذاب استفاده کرد. همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد که چگونه با استفاده از لوازم جانبی دیگر فضا را بزرگتر و جذاب تر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *