بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت آتش سوزی از زیر مجموعه های بیمه های مسئولیتی می باشد، این نوع بیمه نامه کلیه خسارات و صدمات وارده به تجهیزات، لوازم و اشیاء که بر اثر آتش سوزی اتفاق افتاده است را پشتیبانی مالی می نماید، همچنین بیمه ایران خسارات جانی همچون نقص عضو، فوت و هزینه های درمانی را پوشش می دهد. باید در نظر داشت که پوشش بیمه مسئولیت آتش سوزی صرفا جهت تامین خسارات ناشی از آتش سوزی به شخص و اموال بیمه گذار خواهد بود و در قبال انتقال و گسترش آتش سوزی و خسارات جانی و مالی به مکان های مجاور هیچ مسئولیتی نخواهد داشت، در ادامه به بررسی آن می پردازیم.0

با گسترش بیش از پیش تجارت و لزوم حمل و نقل کالا و خدمات، شرکت بیمه ایران را بر آن داشت تا بیمه مسئولیت حمل و نقل را ایجاد نموده و مطابق قوانین بیمه ایران، مشتریان را تحت پوشش خدمات بیمه مسئولیت قرار دهند. بیمه مسئولیت حمل و نقل در خصوص کالا بیان شده، به طوری که شرکت بیمه ایران در قبال دریافت مبلغ حق بیمه از بیمه گذار، متعهد می گردد که در پروسه حمل و نقل کالا از مبدا به مقصد، در صورت بروز هر گونه آسیب و زیان به کالا مسئولیت پرداخت ضرر و زیان را پذیرفته و جبران خسارت نماید. مخاطبین بیمه مسئولیت حمل و نقل کلیه افراد نیازمند به حمل و نقل کالا است.

بیمه مسئولیت بیمارستان جزو بیمه نامه هایی است که شرکت بیمه ایران جهت پوشش مسئولیت حرفه ای پزشکان جهت گسترش دامنه تامین جامعه پزشکی به وجود آمده. این بیمه نامه جهت پشتیبانی و پرداخت خسارات ناشی از مسئول فنی بیمارستان به بیماران در محدوده بیمارستان است. این دامنه مسئولیت با در نظر گیری شرح وظایف مصوب وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی در خصوص اشخاص ثالث مشخص می گردد.

منبع : https://iraninsurance724.com/ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *